20 liepos 04, Šeštadienis

Edukacinė veikla Nemuno deltos regioniniame parke

(1 balsas)

Pasibaigus mokslo metams Traupio pagrindinės mokyklos mokiniai vykdė edukacinę tiriamąją veiklą Pamario krašte.

Iš lygumoje įsikūrusio Traupio per Žemaičių aukštumą pirmiausia pasiekėme ant 7 kalvų esančius Telšius, o išvažiuodami užsukome į Džiuginėnus – dvarą, menantį lietuvių literatūros klasikę Žemaitę.

Pasiekėme Ventės Ragą – migruojančių paukščių susibūrimo vietą. Čia apžiūrėjome ornitologinę stotį, pakilę į valstybės saugomą technikos paminklą Švyturį, galėjome apžvelgti Kuršių nerijoje, už 13 km.  į pietvakarius esančią Nidą ir auksines kopas, apie 8 km. į vakarus nutolusią Preilą bei už 11 km. į šiaurės vakarus esančią Pervalką.

Aplankėme Lietuvos Venecija vadinamą Minijos (Mingės) kaimą: čia skirtingų krantų gyventojai susisiekia tik vandens transportu – tilto čia nėra. Minijos kaimo gyventojų pagrindinis verslas buvo žvejyba, o žiemą dalis minijiškių vertėsi poledine žūkle arba kirsdavo medžius užšalusiuose raistuose. Dabar pagrindinis šios unikalios vietovės gyventojų verslas – kaimo turizmas. Sužavėjo Mažajai Lietuvai būdingi mūriniai ir mediniai pastatai, kurie pagrindiniu fasadu yra atgręžti į upės pusę, o prie kiekvieno namo įrengtos prieplaukos valtims.

Gal nelabai kas ir žino, kad didžiausia Lietuvos sala, įsikūrusi vienoje iš Nemuno deltų, ten kur kertasi Atmatos ir Skirvytės upės, yra Rusnė. Nors aplankėme salą ne per ledonešį ar potvynį, bet dviračių žygio metu atsivėręs žaliuojantis salos horizontas tikrai sužavėjo. Edukacinės programos metu galėjome iš arti pamatyti, kaip atrodo nuo potvynių saugantys apsauginiai pylimai, derlingos užliejamos pievos bei sausinimui skirta polderių sistema.

Kelionės pabaigoje ragauta žuvienė bei degustuota rūkyta žuvis patvirtino, kad Rusnė – dar ir skaniausios rūkytos žuvies sostinė.

• 7 kalvų mieste
  • Dviračiais po Rusnę 2