Projektinė veikla

Logos Reaching LCC EC

IMG 20180913 WA0003

2012 m. prasidėjęs projektas, sukurtas Nyderlandų Lietuvos kultūros centro, jau šešeri metai sujungia vaikus iš skirtingų šalių, priklausančius skirtingoms kultūroms, augančius mieste ir kaime.  “Reaching Out Through Skype” vyksta Europos kalbų dienos kontekste.  Šių metų tema - kultūros paveldas.

Pagrindinis šio projekto renginys -  iš anksto pasiruoštų prisistatymų pasikeitimas Skype’u (nuatomas spalio pradžioje), vyksiantis tarp trijų šalių, slenkančia tvarka.  Antroji projekto dalis – moksleivių kūrybiškumo skatinimas – tarptautinė fotografijų paroda. Į praėjusių metų “fotografijų parodą galima žvilgterėti internete: www.reachingout.eu.  Daugiau nuotraukų apie praėjusius projektus galima pamatyti facebook’e.  (Facebook Litouws Cultureel Centrum).

Projektu “Reaching Out Through Skype” siekiame sudominti moksleivius daugiakultūre ir daugiakalbe Europa, padėti jiems suprasti, kad visos kalbos svarbios; o suvienijus skirtingų socialinių ir kultūrinių sluoksnių vaikus bendram projektui – skatinti integraciją bei toleranciją. Projektas rengiams kalbų dienos kontekste.

2018/2019-tų metų projektas prasidėjo mokytojų susitikimu, vykusiu š.m. rugsėjo 7 dieną Romoje.  Projekte dalyvavo mokyklos iš šešių Europos šalių.  Moksleivių amžius 12-19 metų. Į mokytojų susitikimą pakviestas vienas atstovas iš kiekvienos mokyklos.

Projektas inicijuotas Nyderlandų Lietuvių kultūros centro,  o nuo 2014 metų vykdomas bendradarbiaujant su Europos Komisijos atstovybe Nyderlanduose.

I DALIS

Traupio pagrindinė mokykla metų eigoje vykdė projektą „Mokausi gamtoje ir iš gamtos 2“, skirtą gabių vaikų užimtumui didinti, kurį finansavo Anykščių rajono savivaldybė. Mes, gerai besimokantys moksleiviai, stovyklavome, keliavome, eksperimentavome, daug sužinojome gamtos paslapčių ir  praplėtėme žinių akiratį.

Vasarą jaunesniesiems mokiniams mokykloje vyko stovykla, kurios metu jie vykdė įvairias veiklas: atliko eksperimentus, žaidė orientacinius, sportinius žaidimus gamtoje, prižiūrėjo eksperimentines lysves. Stovyklautojai susipažino su įvairiais vaistiniais augalais, augančiais Traupio botanikos sode. Taip pat mokiniai sužinojo, kaip liejamos žvakės, susipažino su jų gamyboje naudojamomis medžiagomis, savo rankomis nusiliejo po žvakę. Stovykla baigėsi edukacine – pažintine programa „Duonelės keliu“. Mokiniai stebėjo savo eksperimentinėse lysvėse sudygusius javus, mokėsi juos pažinti iš želmenų. O savo žinias įtvirtino edukacinėje – pažintinėje išvykoje Niūronyse, kur kepė duoną, susipažino su senoviniais Lietuvos buities rakandais, apsilankė Arklio muziejuje.

Projekto nuotraukos

Traupio pagrindinė mokykla vykdo projektą „Mokausi gamtoje ir iš gamtos“, kurį finansavo Anykščių rajono savivaldybė. Projektui skirta 590,00 Eur. Gamta – nepakartojama erdvė mokymuisi gabiems vaikams. Čia natūralios priemonės, tikri, neišgalvoti pavyzdžiai, vis kitas priežasties ir pasekmės kontekstas. Visa tai – stiprus pagrindas ugdant besimokančiųjų gamtamokslinę kompetenciją. O kur dar gamtos tyrimai! Mokykla turi vienintelį botanikos sodą Lietuvoje, kuris garsina Traupį ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Gyvenant tokioje aplinkoje, mokiniai turi geriausias galimybes pažinti gamtą, ją tyrinėti ir mokytis saugoti.

Per visą projektą 24 vaikai   ugdė kūrybinius gebėjimus, buvo organizuojamos įvairios veiklos, gilino savo žinias apie gamtą.

Gegužės mėnesį jungtinės ikimokyklinio ugdymo grupės ir I-IV klasių vaikai pasėjo daržoves į eksperimentines lysves, vėliau patys prižiūrėjo, laistė, ravėjo. Savo gamtamokslius tyrinėjimus, kūrybiškumo ir sportinius užsiėmimus pratęsė birželio mėnesį organizuojamoje vaikų dienos stovykloje. Mažesnieji stovyklos dalyviai apsilankė edukacinėse- pažintinėse programose Debeikiuose „Vilnos kelias“, susipažino su avių veislėmis ir vilnos rūšimis, su vilnos apdorojimo procesu, vėlimo būdais, vilnos pritaikymo galimybėmis, patys nusivėlė muiliuką. Taip pat apsilankė Panevėžio r. esančiame stumbryne, kino teatre.

V-X klasių 10 gabiausių mokinių apsilankė prie jūros, lygino pajūryje augančius augalus su Traupio botanikos sode augančiais.

Manoma, kad šiuo projektu buvo ugdomi vaikų kūrybiniai gebėjimai, kad vaiko asmenybė taptų brandesnė, kūrybiškesnė, savimi pasitikinčia. Mokantis gamtoje, mokinių susidomėjimas išlieka ilgesnį laiką, nes mokymosi medžiaga stimuliuoja mokinį, siejasi su jo gyvenimu, patirtimi.

Projekto nuotraukos

WIN 20151209 145753WIN 20151209 140608WIN 20151209 150221 20180105 123446

Kelerius metus iš eilės sėkmingai buvo vykdomas projektas „Sportuok laisvai – maitinkis sveikai“, kuriame dalyvauja ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai.

Tęstinio projekto „Per sveiką kūną – į sveiką sielą“ tikslas – stiprinti vaikų ir kitų bendruomenės narių sveikatingumą. Šio projekto, vykdomo 2015 m. birželio–gruodžio mėnesiais dviem etapais, veiklose dalyvavo 1–10 klasių mokiniai bei priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai. Vasaros atostogų metu (pirmasis etapas) buvo organizuota vaikų dienos stovykla „Sportas ir gamta – vaiko sveikata“, o antrame etape vyko linksmosios sportinės estafetės 5–10 klasių mokiniams. I–II vietų laimėtojų laukia kelionė į Vichy vandens pramogų parką.

Anykščių r. Traupio pagrindinės mokyklos mokiniai 2013 – 2014 m. m. dalyvauja  Lenkijos instituto Vilniuje, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos kultūrų forumo bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamame projekte „Rūpinamės 1863 m. sukilimo paveldu“.

Mokiniai savo aplinkoje ieško 1863 m. sukilimą menančių istorinių ženklų (nuotraukų, paveikslų, kryžių, paminklinių akmenų ir kt.), juos tiria, aprašo jų istoriją, jais rūpinasi ir skleidžia apie juos informaciją. Mokinių fotoreportažai, trumpi filmukai, nuotraukos su komentarais, aprašymai bus skelbiami atskiroje interneto svetainėje www.1863sukilimas.lt (www.1863powstanie.lt).

Projekto fotoalbumas

12footer logo    LIETUVOS KULTŪRŲ FORUMAS