Traupio pagrindinė mokykla vykdo projektą „Mokausi gamtoje ir iš gamtos“, kurį finansavo Anykščių rajono savivaldybė. Projektui skirta 590,00 Eur. Gamta – nepakartojama erdvė mokymuisi gabiems vaikams. Čia natūralios priemonės, tikri, neišgalvoti pavyzdžiai, vis kitas priežasties ir pasekmės kontekstas. Visa tai – stiprus pagrindas ugdant besimokančiųjų gamtamokslinę kompetenciją. O kur dar gamtos tyrimai! Mokykla turi vienintelį botanikos sodą Lietuvoje, kuris garsina Traupį ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Gyvenant tokioje aplinkoje, mokiniai turi geriausias galimybes pažinti gamtą, ją tyrinėti ir mokytis saugoti.

Per visą projektą 24 vaikai   ugdė kūrybinius gebėjimus, buvo organizuojamos įvairios veiklos, gilino savo žinias apie gamtą.

Gegužės mėnesį jungtinės ikimokyklinio ugdymo grupės ir I-IV klasių vaikai pasėjo daržoves į eksperimentines lysves, vėliau patys prižiūrėjo, laistė, ravėjo. Savo gamtamokslius tyrinėjimus, kūrybiškumo ir sportinius užsiėmimus pratęsė birželio mėnesį organizuojamoje vaikų dienos stovykloje. Mažesnieji stovyklos dalyviai apsilankė edukacinėse- pažintinėse programose Debeikiuose „Vilnos kelias“, susipažino su avių veislėmis ir vilnos rūšimis, su vilnos apdorojimo procesu, vėlimo būdais, vilnos pritaikymo galimybėmis, patys nusivėlė muiliuką. Taip pat apsilankė Panevėžio r. esančiame stumbryne, kino teatre.

V-X klasių 10 gabiausių mokinių apsilankė prie jūros, lygino pajūryje augančius augalus su Traupio botanikos sode augančiais.

Manoma, kad šiuo projektu buvo ugdomi vaikų kūrybiniai gebėjimai, kad vaiko asmenybė taptų brandesnė, kūrybiškesnė, savimi pasitikinčia. Mokantis gamtoje, mokinių susidomėjimas išlieka ilgesnį laiką, nes mokymosi medžiaga stimuliuoja mokinį, siejasi su jo gyvenimu, patirtimi.

Projekto nuotraukos